Człowiek, który założył największą agencję zatrudnienia na świecie ze swojej piwnicy

Jest jednym z najbogatszych ludzi w Maryland

Dwie kobiety i dwóch mężczyzn trzymających się za ręce i świętujących znalezienie pracy.
Zdjęcie: Canva

Zaledwie 20 minut na północ od centrum Baltimore znajduje się małe miasteczko Cockeysville, jedno z najlepszych miejsc do życia w Maryland.

Miasto zamieszkuje 21 000 osób, z których żadna nie jest zamożniejsza od Jima Davisa. Mediana dochodu gospodarstwa domowego w mieście nie przekracza 65 420 USD, a mediana wartości nieruchomości wynosi ok. $333,000. Jim Davis nie będzie jednak o tym wiedział.

Jego wartość netto przekracza 4,6 miliarda dolarówco czyni go najbogatszym człowiekiem w Cockeysville i czwartą najbogatszą osobą w Maryland. Chociaż Davis pozostaje notorycznie prywatny, zbudował imperium biznesowe, które od 40 lat wywiera znaczący wpływ na całe Greater Baltimore.

Jim Davis jest współzałożycielem Allegis Group Services, agencji zatrudnienia, która zapewnia rozwiązania w zakresie zarządzania siłą roboczą.

Ukończył Villanova University uzyskując tytuł Bachelor of Science w 1985 roku. Podczas studiów był współzałożycielem Aerotek ze swoim kuzynem Stevem Bisciottim w 1983 roku w małej piwnicy Bisciottiego w Maryland.

Aerotek rozpoczął działalność jako mała agencja zatrudnienia, która pomagała w obsadzaniu otwartych stanowisk pracownikami tymczasowymi. Jednak Davis dostrzegł szansę i był zdeterminowany, aby zbudować wspaniałą firmę opartą na silnych relacjach, która tworzy profesjonalne i finansowe możliwości dla pracowników i pomaga firmom w wypełnianiu wakatów najlepszymi talentami.

Tak więc kuzyni szybko rozszerzyli swoją działalność na Floryda, Indiana, Anglii i Kanadzie. Firma skupiła się również na dostarczaniu rozwiązań kadrowych dla firm informatycznych.

Później zmienili nazwę firmy na Allegis Group i stali się znani jako jeden z najlepszych globalnych dostawców rozwiązań dla talentów, który łączy technicznie wykwalifikowanych pracowników ze świetnymi firmami.

W 2022 roku Allegis Group jest uważana za jedną z największych na świecie prywatnych firm zarządzających talentami. Jej roczne przychody wzrosły do 12,3 miliarda dolarów, 24,000 pracowników i ponad 500 biur na całym świecie.